پاورپوینت سازمان های قرن 21 9 اسلاید pps

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

توجه : این پروژه فقط به صورت فایل (با پسوند) zip ارائه میگردد
تعداد صفحات فایل : 9

قسمتی از محتوی ورد

تعداد اسلاید : 9 صفحه

www.
feslamieh.
blogfa.
com 1 سازمانهای قرن 21 فاطمه اسلامیه دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت آموزشی www.
feslamieh.
blogfa.
com 2 سازمانهای شبدری Shamrock Organizations برگ اول: هسته حرفه ای و متخصص افرادی باصلاحیت, حرفه ای و با تخصص های بالا در زمینه فنی و دانش مدیریت هستند.
این گروه با در اختیار داشتن اطلاعات حساس و دانش خاصی که سازمان را از رقبای آن متمایز می سازد, برای سازمان ضروری اند و رکن اصلی سازمان می باشند.
برگ دوم: مقاطعه کاران و پیمانکاران شرکتهایی هستند که با سازمان قرارداد می بنـدند و در ازای دریافت حق الزحمه بسیاری از کارها و خدمات سازمان را انجام می دهند.
برگ سوم: نیروی کار انعطاف پذیر شامل نیروهای قراردادی, پاره وقتها, نیمه وقتها, کارگران موقتی و فصلی و همه کسانی که به صورت پروژه ای برای سازمان کار می کنند, هستند که در دورانهـای اوج کار برای رفع نیاز سازمان استفاده می شوند.
www.
feslamieh.
blogfa.
com 3 سازمانهای یادگیرنده Learning Organizations سازمان یادگیرنده سازمانی است که در آن افراد دائما تواناییهای خود را برای خلق نتایجی که مد نظرشان است توسعه می دهند, جایی است که افکار و ایده های جدید پرورش داده می شود, اندیشه های جمعی و گروهی ترویج می شوند و افراد پیوسته چگونه آموختن را به اتفاق هم می آموزند.
به اعتقاد « سنگه » تحقق سازمان یادگیرنده مشروط به تحقق همزمان 5 اصل مهارتهای فردی, مدلهای ذهنی, آرمان مشترک, یادگیری تیمی و تفکر سیستمی می باشد.
www.
feslamieh.
blogfa.
com 4 ابداع کننده عبارت « سازمان بدون مرز »: « جک ولش » رئیس هیات مدیره جنرال الکتریک بود که قصد حذف کردن مرزهای عمودی و افقی و همچنین سدهای بیرونی بین شرکت, مشتریها و عرضه کنندگان را با GE داشت.
در « سازمان بدون مرز » هیچ یک از مرزهای افقی, عمودی, خارجی و جغرافیایی, محدود و محصور نمی شود.
« سازمان بدون مرز » تلاش می کند تا : زنجیره فرماندهی را از بین ببرد, حوزه یا قلمرو کنترل از میان برداشته می شود و تیمهایی که دارای استقلال و اختیار عمل هستند, جایگزین دوایر می شوند.
در « سازمان بدون مرز » مدیریت با برداشتن مرزهای عمودی سلسله اختیارات را در سطح افقی گسترش می دهد.
سازمانهای بدون مرز Boundaryless Organizations www.
feslamieh.
blogfa.
com 5 یک سازمان مرکزی کوچک که بر اساس قرار دادهایی برای تولید, توزیع, بازار یابی و سایر وظایف حیاتی به سایر شرکتها متکی است.
سازمان شبکه ای به معنی ساده, شبکه ای از سازمانهاست که دارای مرزهای منعطف, استقلال کاری بالاو برنامه ریزی استراتژیک بوده و در آنها چندین هدف مورد توجه است.
در سازمان شبکه ای, قدرت رقابتی افزایش می یابد و خاصیت هم افزایی سبب می شود که در مجموعه سازمانها نسبت به بهره برداری از فرصتهای موجود, توانمندی بیشتری بوجود آید.
سازمانهای شبکه ای Network Organization www.
feslamieh.
blogfa.
com 6 سازمانهایی هستند که در آن گروهی از افراد با هم کار میکنند تا مشکلات کسب و کاری را برطرف کرده یا یک فرایند جدیدی را تعریف و تدوین کنند و بعد از ای

لینک کمکی